V dnešním dílu naší série o webových stránkách brokerů se podíváme internetové stránky brokera GKFX. Budeme hodnotit přehlednost webových stránek, kvalitu nabízeného zpravodajství a úroveň služeb které web nabízí.

Přehlednost

První, čeho si návštěvník webu všimne, je velká reklama v angličtině. Zbytek úvodní strany je v češtině, takže tento fakt je nepochopitelný a působí nepříliš solidně. Míšení anglického a českého textu se bohužel opakuje i na některých dalších stránkách. Horní navigační lišta funguje tak, jak má, a pohyb po webu je vcelku rychlý. Navigační lišta bohužel není připnutá k horní části stránky, což není úplně šťastné řešení, jelikož to uživatele zpomaluje. Na dolní části úvodní stránky je pár dalších odkazů.

Zpravodajství

Na webu klasické zpravodajství nenajdeme. K dispozici je několik aplikací třetích stran (Autachartist, Market Insight), které se dají použít ke sledování trhu. Přímo na webu je pouze ekonomický kalendář. Všechny tyto nástroje a jejich popisy jsou dostupné pouze v angličtině, což nemusí všem vyhovovat. Na druhou stranu, jak již jsme již několikrát říkali, je lepší neposkytovat zpravodajství vůbec, než jej mít nedostatečné nebo neaktuální.

TOPFOREX

Recenze

PLUS500

Recenze

XTB

Recenze

Služby

Web nabízí obchodování s obvyklou nabídkou instrumentů. Jsou nabízeny 4 typy účtů pro jednotlivce a jeden pro firmy. Osobní účty se liší hlavně technickými podmínkami, jako je například maximální množství souběžných obchodů a velikostí spreadů. První 3 účty nemají minimálními výši vkladu, což je pro začínající obchodníky výhodné. Stejně jako u většiny konkurentů je nabízen i demo účet. Co se týče vzdělávání, GKFX nabízí videa, glosář a webináře, ale na webu nejsou žádné naplánovány, což znamená, že se nejspíše nebudou konat příliš často. Veškeré vzdělávací materiály jsou pouze v anglickém jazyce.

Obecné informace

Firma GKFX sídlí v Londýně. Společnost má v pobočky v několika evropských městech, mimo jiné i v Praze a Bratislavě, což umožnuje osobní návštěvu. S firmou se dále lze spojit přes email, telefon a live chat. Web hodnotíme jako lehce podprůměrný hlavně kvůli nedodělanému překladu.

Hodnocení redakce: