Kodaň 28. listopadu (ČTK) – Dánská prokuratura vznesla předběžná obvinění vůči největší domácí bankovní společnosti Danske Bank, a to kvůli údajnému porušování zákonů proti praní špinavých peněz. Obvinění souvisejí s aktivitami estonské divize banky. Prokurátor Morten Niels Jakobsen, který se zabývá mezinárodní hospodářskou kriminalitou, nicméně upozornil, že úřad je stále „v počáteční fázi“ vyšetřování.
Skandál kolem praní špinavých peněz se týká transakcí v hodnotě 200 miliard eur (5,2 bilionu Kč) z let 2007 až 2015, které Danske Bank uskutečnila přes estonskou divizi. Banka v rámci interního vyšetřování dospěla k závěru, že velká část těchto transakcí je podezřelá a mohla napomáhat k legalizaci výnosů z trestné činnosti.
Dánská prokuratura zahájila vyšetřování kauzy letos v srpnu. V září pak Danske Bank zveřejnila výsledky svého interního vyšetřování a zároveň oznámila rezignaci svého výkonného ředitele Thomase Borgena. „Je v našem zájmu, aby se tato kauza plně vyšetřila,“ uvedl dnes prozatímní šéf banky Jesper Nielsen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno