Dle analytiků Reuters si na výrazné zvýšení výnosů ze státních dluhopisů počkáme nejméně pět let. To je podstatně delší doba, než se na základě řady analýz zpočátku roku čekalo.

Strategické oddělení Reuters ve svých prognózách snížilo očekávaný výnos státních dluhopisů na nejnižší hodnoty za posledních 17 let. Vyostření obchodní války mezi USA a Čínou navíc zasazuje další rány světové ekonomice, jejíž růst zpomaluje. 

Ve světle táhlé obchodní války mezi USA a Čínou, která nemá konce, lze očekávat zpevňování amerického dolaru. Vyostření konfliktu dle zkušeností nažene obchodníky a investory do náruče velice likvidního a bezpečného amerického dolaru. Euro by naopak mohlo oslabit kvůli sporu, který trvá již déle než 10 let.

Spor se zabývá nezákonnými dotacemi ze strany EU pro evropský Airbus a dotacemi ze strany USA pro americký Boeing. Trhy se obávají, že by Trump mohl nasadit podobný tón vůči EU a začít s uvalováním řady cel a daní.

1 komentář

  1. […] Výnosy stouply o 11 procent na 1,01 miliardy USD (22,9 miliardy Kč), hlavně díky růstu na největším trhu firmy, což jsou Spojené státy. Výnosy z reklamy se zvýšily o 12 procent na 885 milionů USD. Počet denních uživatelů se pak vyšplhal na 152 milionů ze 145 milionů v předchozím čtvrtletí. Výnosy i počet uživatelů překonaly očekávání analytiků. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno