Hospodářská komora ČR se přidala ke Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) s kritikou novely zákona o významné tržní síle. Vyzývá ministerstvo zemědělství k jejímu stažení a přepracování. Dnes to uvedla v tiskové zprávě. Úřad podle ní nevyhodnotil dopady na podnikatele, kteří by museli upravit miliony smluv, což by si vyžádalo náklady v řádu stovek milionů korun. Tyto náklady se podle prezidenta komory Vladimíra Dlouhého přenesou na české domácnosti.

„Když předkladatel nezpracoval hodnocení dopadů regulace (RIA), nebude schopen v dalším legislativním procesu obhájit své návrhy a vůbec vysvětlit přínos tak výrazného navýšení administrativní zátěže a nákladů na straně podnikatelů, které se principiálně přenesou i na české domácnosti. Přitom jen sjednání milionů nových smluv mezi dodavateli a odběrateli si vyžádá stamilionové náklady, další náklady kvůli nové agendě vzrostou také u českých úřadů,“ uvedl Dlouhý.

V novele, která je nyní v připomínkovém řízení, se píše, že za zneužití významné tržní síly bude nově považované sjednávání nebo uplatňování náhrady nákladů na slevy na potraviny v akcích.

Zdroj: ČTK

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno