Podle největšího producenta oceli na světě bude poptávka po oceli klesat zejména kvůli omezování výroby v automobilovém průmyslu.

V letošním roce by se na světových trzích mělo prodat asi o tři procenta méně oceli než loni. Vyplývá to z předpovědi společnosti Arcelor Mittal, která je největším globálním výrobcem tohoto materiálu. Vedle automobilového průmyslu je na vině také oslabující strojírenství, ale také stále probíhající nejasnosti kolem americko-čínských obchodních vztahů.

„Neustále čelíme nepříznivým podmínkám na trhu. Zejména ve třetím čtvrtletí se to podepsalo na poklesu cen oceli, ačkoli vstupní náklady stále rostou,“ uvedl pro Financial Times Lakšmí Mittal, výkonný ředitel celé skupiny.

Poptávka po oceli klesá celosvětově. Ve třetím čtvrtletí se prodalo meziročně o více než sedm procent méně oceli. Na druhé straně cena klíčové suroviny pro její výrobu, železná ruda, v červenci vyšplhala na pětiletá maxima, když se tuna obchodovala v průměru za 126 dolarů. Na vině byl kolaps brazilské společnosti Vale, která jen největším těžařem železné rudy na světě.

1 komentář

Comments are closed.