Sedmadvacet ze třiceti nejlepších egyptských akcií ve středu posilovalo. Nervozita se dostavila jen do Saúdské Arábie s blížícím se termínem pro vyhlášení upisovací ceny akcií těžařské společnosti Saudi Aramco.

Egyptské blue chips byly hlavním tahounem akciových trhů na Středním východě. Zájem o ně měly zejména zahraniční investoři, kteří využívali prodejní nálady investorů lokálních. Dobrá nálada se z egyptské burzy přesunula i do dalších zemí z oblasti Perského zálivu. Jednou z hlavních příčin byl růst ceny ropy. Ta zdražila téměř o dvě procenta v očekávání, že organizace OPEC a její spojenci rozšíří omezení těžby.

Nejlepší egyptské akcie během jediného dne posílily o 1,2 procenta poté, co od počátku tohoto týdne dva dny po sobě ztrácely. Index Katarské burzy přidal necelé procento, o šest desetin posílila burza v Dubaji. Zde hlavně díky bance Emirates NBD, která přidala 2,6 procenta.

Jediná burza, která si připsala v zemích kolem Perského zálivu pokles, byla ta saúdskoarabská. Odepsala dvě desetiny procenta. Hlavní příčinou je očekávané oznámení upisovací ceny akcií těžařské společnosti Saudi Aramco, která by měla na burzu vstoupit kolem 12. prosince. Investoři se do té doby budou nejspíše držet zpátky, aby si ujasnili, kolik peněz vlastně mají mít pro potenciální investici do akcií Saudi Aramco v záloze.

 

Zdroj: CETA

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno