Zdá se, že napětí mezi USA a Íránem je opakovaně převáženo optimismem týkajícím se americko-čínských obchodních vztahů.

Akcie v Hong Kongu, Číně i Japonsku posledních šest týdnů rostou, a to prakticky nepřetržitě. Hongkongský burzovní index Hang Seng v uplynulém týdnu posílil o necelé procento, nejvíce se mu dařilo v závěru obchodního týdne. Nejvíce se dařilo sektoru informačních technologií, který přidal bezmála dvě procenta. Mírně rostly i akcie bank. Dolů burzu naopak táhly energetické tituly.

Čínské akciové indexy rovněž rostly, ovšem zhruba polovičním tempem než burza v Hong Kongu. Nejvíce se dařilo titulům obchodujícím se spotřebním a zdravotnickým zbožím. Burza v Šen-čenu přidala během uplynulého týdne asi patnáct setin procenta, Šanghaj zpevnila o dvojnásobek.

Pozitivní nálada investorů se přelévala také do Tokia. Index Nikkei od pondělí do pátku vzrostl osm desetin procenta, přičemž polovinu svého přírůstku dosáhl v pátek. Tahounem tokijské burzy byly zejména průmyslové podniky, které během týdne zpevnily i o více než pět procent. Dolů šly energetické tituly a také výrobce automobilů Isuzu, který ztratil bezmála dvě procenta.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno