Zdá se, že euforie z rekordní první veřejné nabídky je pryč. Akcie saúdskoarabské těžařské společnosti doporučují kupovat jen dvě banky ze třinácti. Tržní cena akcií se drží jen těsně nad upisovací hodnotou.

Dalších sedm investičních bank, které pro agenturu Bloomberg vydávají investiční doporučení, doporučilo akcie Saudi Aramco držet. Čtyři pak uvedly, že je lepší se akcií těžařské společnosti raději zbavit. Za největší riziko banky u Saudi Aramco považují její přílišnou závislost na výnosech z těžby ropy. Pokud dojde k uvolnění obchodního napětí mezi USA a Čínou, dá se předpokládat, že cena černého zlata půjde dolů.

Aktuální průměrná cílová cena třinácti bank dosahuje pro Saudi Aramco 32,64 rijálů za akcii, což je jen mírně nad její upisovací hodnotou. Nejvíce skeptická k investici do saúdskoarabské firmy je banka Morgan Stanley, která cílovou cenu akcie Saudi Aramco spočítala na 28,10 rijálů. To je zhruba o dvanáct procent pod upisovací hodnotou.

Saudi Aramco se přitom může pochlubit největší primární veřejnou nabídkou v historii, když se jí podařilo prodat 1,5procentní podíl společnosti za 29,4 miliardy dolarů. To je asi o pět miliard dolarů více, než činil dosavadní rekord, vytvoření čínskou společností Alibaba.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno