Akcie se z nedávného vrcholu snesou až o deset procent níže, než začnou zase růst. Myslí si to duchovní otec technické analýzy Ralph Acampora.

Podle Acampory se současná nervozita na trzích vyvolaná epidemií koronaviru může lehce proměnit ve spouštěč většího výprodeje na burzách po celém světě. „Trh se v uplynulých týdnech vyvíjel mimořádně dobře. Je tedy čas na určitou korekci, a právě nejistota kolem koronaviru může být jejím katalyzátorem,“ uvedl Ralph Acampora v rozhovoru pro portál Marketwatch.com.

On sám očekává, že akcie postupně spadnou až o deset procent, což je podle něho propad, se kterým počítá většina analytiků, kteří spoléhají právě na technickou analýzu. A možná že už zmíněná korekce začala, protože jen v pátek ztratil newyorský index Dow Jones Industrial Averaga více než dvě procenta, ostatní tamní indexy odepsaly mezi 1,5 a dvěma procenty.

Analytici rovněž očekávají, jak budou reagovat hlavní akciové burzy v Číně, které od oslav příchodu nového lunárního roku zůstaly zavřené. Znovu se na nich začne obchodovat v pondělí 3. února. Podle vývoje na ostatních burzách světa se ale dá očekávat, že do červených čísel se ponoří i parkety v Šanghaji a Šen-čenu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno