Většina akciových burz zemí z okolí Perského zálivu během nedělního obchodování oslabovala. Trh táhly dolů zejména akcie Saudi Aramco a bankovní tituly.

Burza v Rijádu ztratila dvě desetiny procenta, přičemž akcie Saudi Aramco oslabily o osm desetin. Těžařský gigant zároveň oznámil, že své finanční výsledky za celý loňský rok oznámí 16. března. Klesaly také saúdskoarabské banky, a to v rozmezí čtyř až sedmi desetin procenta.

O něco více (půl procenta) ztratil hlavní index katarské burzy. Nejvíce oslabily akcie těžařské společnosti Msaieed Petrochemical Holding, a to více než tři procenta. Bankovní dům Commercial Bank ztratil 1,7 procenta své hodnoty.

V podobném duchu se nedělní obchodování vyvíjelo také ve Spojených arabských emirátech. Index dubajské burzy oslabil o šest desetin procenta, když největší propad zaznamenala telekomunikační společnost Emirates Integrated Telecommunications, a to o 2,2 procenta. Na titulu se projevilo zveřejnění horších než očekávaných finančních výsledků za loňský rok. Burza v Abú Dhabí naopak mírně zpevnila v reakci na pozitivní hospodářské výsledky na některé tamní společnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno