Japonský jen dnes na devizovém trhu posiluje. Japonská měna těží z přesunu investorů od rizikovějších investic k bezpečnějším kvůli růstu počtu případů onemocnění způsobeného novým typem koronaviru mimo Čínu.

V 18:15 SEČ dolar vůči jenu oslabil o jedno procento na 110,48 JPY a euro k jenu kleslo o 0,8 procenta na 120 JPY. Euro vůči dolaru posílilo o 0,1 procenta na 1,0862 USD. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se snížil o 0,1 procenta na 99,20 bodu.

Itálie, Jižní Korea a Írán dnes ohlásily prudký nárůst počtu nových případů onemocnění COVID-19. V Číně se však počet nových onemocnění snížil a tým Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedl, že v epicentru, městě Wu-chan, se podařilo dosáhnout bodu zvratu.

Kvůli nechuti riskovat dnes prudce klesají akcie v Evropě i USA. Na devizovém trhu nejsou pohyby tak výrazné jako na akciovém trhu, a protože podle analytiků investoři musí zvážit i dopad onemocnění na japonskou ekonomiku, což brzdí posilování jenu.

Statistické údaje z USA z minulého týdne zaostaly za očekáváním. Měnové trhy tak nyní očekávají, že centrální banka USA (Fed) by mohla v červnu snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno