Itálie vyčlení na pomoc ekonomice v souvislosti se šířením nového koronaviru 25 miliard eur (téměř 643 miliard Kč). Oznámil to dnes italský premiér Giuseppe Conte. Jak poznamenala agentura Reuters, ještě minulý týden Řím hovořil o finančním balíčku v hodnotě 7,5 miliardy eur (193 miliard Kč). V souvislosti s vyhlášení celostátní karantény tento týden a dopadem, který to bude mít na ekonomiku, se ale vláda finanční pomoc rozhodla výrazně zvýšit.

Finance by měly pomoci utlumit ekonomické dopady nákazy. Italská vláda ve snaze zabránit dalšímu šíření nákazy zavedla od úterý karanténu pro celou zemi. Lidé by kromě cestování měli omezit i pohyb na veřejnosti, zavřena jsou kina, divadla a zrušeny byly všechny sportovní akce. Až do 3. dubna bylo rovněž prodlouženo uzavření škol v celé Itálii.

Premiér Conte dnes v této souvislosti varoval, že veškeré restrikce mohou být ještě zpřísněny. Lombardie, která je na severu země a která je v Itálii nejvíce zasaženým regionem, totiž požádala o to, aby byly v oblasti uzavřeny i veškeré obchody a pozastavena veřejná doprava.

Itálie v úterý večer oznámila, že v zemi zemřelo už 631 nakažených koronavirem. Počet potvrzených případů infekce vzrostl na 10.149.

Zdroj: ČTK 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno