Současná pandemie covid-19 ve větší či menší míře ovlivnila snad každého z nás. Ekonomické dopady na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat. Problémy nastaly nejen ve firmách, kde se zastavila výroba – nemyslitelná byla ze dne na den schůzka s novým zaměstnancem nebo klientem. Tuzemský startup iSmlouva přinesl možnost, jak spravovat agendu dokumentů i na dálku.

V dnešní společnosti se takřka všechno snažíme dělat digitálně. Máme videohovory, sdílené disky, rozvážky jídla a výčet pokračuje – poprvé v historii vlastně ani nemusíme opustit vlastní byt. Podobně je to i s podnikáním. Jedna část obchodního procesu ale poměrně dlouho odolávala nějaké zásadnější inovaci. A to samotný podpis kontraktu.

Právě tento zásadní krok řeší česká aplikace www.iSmlouva.cz. Umožňuje tvorbu a uzavírání právně závazných dokumentů digitálním způsobem. Elektronický podpis ve většině případů plně zastoupí ten ruční a všechno je pěkně rychlé a bezpečně uložené.

V situaci, kdy se doporučuje nepotkávat se osobně, se klasický byznys prostě dělá trochu složitěji. A potřebuje inovativní řešení. Není tedy divu, že vzrostl i zájem o iSmlouvu. Ta dnes zprocesuje každý týden tisíce dokumentů – průměrný má 2,5 strany a většina kontraktů je opravdu uzavřena do prvních 24 hodin.

Z dat iSmlouvy navíc vyplývá, že dokumenty se nyní uzavírají během celého dne. Zatímco ještě před karanténou byl denní vrchol někde okolo čtvrté hodiny odpolední, teď na čase až tolik nezáleží. Lidé mají často home office a zvykli si plánovat podle sebe. A efektivita stoupá.

Zdroj: ČTK

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.