Facebook jako nejpoužívanější sociální sít současnosti oslovuje různé věkové kategorii. Široký záběr mu umožnuje i platforma Instagram, se kterou je Facebook propojen.

Společnost Raymond James dal Facebooku cílovou cenu 270 USD za akcii, naskýtá se tu možné zhodnocení i o 36,9 USD – patnáctiprocentní. Také společnost Edward Jones doporučuje koupi akcií dle portálu finviz.com.

Od největšího indického prodejce potravin Reliance Facebook odkoupil 9,99% podíl. Amazon má tak v regionu mocnou konkurenci. Facebook vstupuje na jeden z největších a nejrychleji rostoucích trhů na světě.

Kvůli nebezpečí na internetu (hlavně pro mladistvé) se Facebook uchýlil k upgradu zabezpečení uživatelských účtů primárně v aplikaci Messenger. Navíc se ani při pandemii nezhoršilo postavení sociální sítě Instagram, udává Yahoo Finance.

Distribuce reklam a velmi účinné algoritmy dává Facebooku velkou výhodu. V současnosti se stále snaží vylepšovat kybernetickou bezpečnost ve virtuálním prostoru. “Když přecházíme na šifrování typu end-to-end, investujeme do nástrojů na ochranu soukromí, jako je tento, abychom lidem zajistili bezpečí bez přístupu k obsahu zpráv,” uvádí ve svém prohlášení Facebook. “Tyto bezpečnostní tipy jsme vyvinuli pomocí strojového učení, které se zaměřuje na behaviorální signály jako dospělý, který odesílá velké množství požadavků přátelům nebo zprávy lidem mladším 18 let.” dodává.

Facebook se těmito kroky odprošťuje od statusu pouhé sociální sítě pro chatování a sdílení fotek.