Odbyt japonských automobilek po celém světě meziročně klesl v dubnu kvůli karanténním opatřením o 54,4 procenta, jejich výroba o bezmála 61 procent. Vyplývá to z dat, která zpracovala a dnes zveřejnila agentura Reuters.

Celosvětový odbyt největší japonské automobilky Toyota klesl už čtvrtý měsíc za sebou, tentokrát o 45 procent na 472.703 vozů. Druhý největší výrobce aut na světě z hlediska odbytu tento měsíc oznámil, že jeho zisk letos klesne o 80 procent.

Automobilce Honda Motor se odbyt snížil o 43 procent, výrobci vozů Nissan Motor o 42 procent. Nissan dnes informoval o své první roční ztrátě za 11 let a zveřejnil plán stát se menší a z hlediska nákladů efektivnější automobilkou.

Odbyt vozů klesl po celém světě, včetně dvou největších trhů, tedy Číny a Spojených států.

Co se týče celosvětové výroby osmi japonských automobilek, ta v dubnu meziročně úhrnem klesla o 60,9 procenta na 916.255 vozů. Řada závodů byla kvůli karanténním opatřením zavřená.

Počítá se s tím, že výroba vozů bude dále klesat, protože vlivem pandemie se v nadcházejících měsících sníží poptávka.

Toyotě produkce vozů klesla o 50,8 procenta, Hondě o 48 procent a Nissanu o 62,4 procenta.

Tři největší japonské automobilky a výrobce vozů Subaru uvedly, že jejich výroba ve Spojených státech byla v dubnu na nule, protože v této největší ekonomice světa byly v tu dobu zavřené všechny jejich závody.

Toyota, Honda a Subaru výrobu v USA a Kanadě obnovily 11. května, předtím byly zavřené zhruba 50 dní. Nissan plánuje tamní továrny znovu otevřít 1. června.

Suzuki Motor uvedla, že její výroba v dubna celosvětově klesla o 87,6 procenta, protože výroba a odbyt v Indii, který je pro společnost zásadním trhem, byly na nule.

Zdroj: ČTK

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno