Technologická společnost Cloudera zaměřená na poskytování cloudových úložišť zaznamenala v současném čtvrtletí dynamický růst zisku. Příjmy společnosti vzrostly v uvedeném období o více než 100% v porovnání s plánovaným růstem zisků v odvětví Zacks Internet – Software o 35,9 %. Odhadu Zacks Consensus Estimate byl během posledních dvou měsíců přehodnocen o více než 100 %.

Cena akcií společnosti stoupla za poslední měsíc z 8,33 na 9,80 USD.  Jedná se tedy o zhodnocení o 19 %. Odhady fiskálního roku 2020 ve čtvrtém čtvrtletí byly překonány díky zvýšení tržeb společnosti o 11 % na 731,2 milionu USD.

Oficiální hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2020 zveřejní společnost už 3. června 2020. Podle očekávání by měla společnost zaznamenat zisk 0,01 USD na akcii, tedy meziroční růst o 107,69 %. Příjmy společnosti by se podle odhadů konsensu měly pohybovat na úrovni 203,56 milionu USD. Společnost by tak zaznamenala o 8,58 % zisk oproti předchozímu roku.

Podle prezidenta a generálního ředitele společnosti Roberta Beardena budou služby CDP Public Cloud Services těžit z konkurenční výhody, která spočívá v řešení celého životního cyklu dat. Dodavatele podnikových dat pro správu podnikových dat se podle jeho slov totiž změní na hybridní společnost s více cloudovými datovými platformami.

Služeb společnosti Cloudera nyní využívá například nezávislá mezinárodní organizace IFE, která se zabývá výzkumem jaderné energetiky. Zpřístupňuje tak svoje data všem subjektům zapojených do programu. Díky nárustu nabízených služeb lze očekávat, že i nadále poroste počet společností, které se zařadí do rozsáhlého portfolia zákazníků společnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno