Bitcoin během úterního obchodování ztratil v pěti minutách kolem osmi procent své hodnoty. Zatímco ještě zkraje týdne se drže listě nad úrovní deseti tisíc dolarů, úterý zakončoval v červeném teritoriu a slabší o více než 800 dolarů.

Výprodej Bitcoinu začal v 16:45 hodin středoevropského letního času. Tou dobou se kryptoměna naposledy obchodovala nad úrovní deseti tisíc dolarů. Během následujících pěti minut se cena snížila na méně než 9300. Ještě do konce úterního obchodního dne se Bitcoinu podařilo část ztrát umazat, celkově ale zůstal slabší o více než šest procent oproti pondělku.

Nečekaný a hluboký propad způsobil, že se spousta obchodníků najednou ocitla na zcela opačné straně trhu. Zatímco do této chvíle byla většina trhu naladěna na růst ceny Bitcoinu k úrovním kolem jedenácti tisíc dolarů, vše se náhle obrátilo na opačnou stranu. Ukázalo se ale, že naprostá většina trhu se nenechala výprodejní akcí zviklat a setrvala na svých pozicích. Cena totiž neklesla tak nízko, aby vyprovokovala k realizaci dalších prodejních příkazů.

Navíc se ukazuje, že ty, kdo Bitcoin drží, jen tak něco nerozhodí. Podle statistik za poslední rok kolem 60 procent celkové nabídky Bitcoinu na trhu nezměnilo své majitele. Z toho je patrné, že dlouhodobí investoři mají nejen pevné nervy, ale navíc na trhu momentálně převažují.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.