Tesla Inc. je americká společnost zaměřující se na výrobu elektromobilů a čisté energie. Tváří Tesly je její CEO Elon Musk. Společnost je ale mnohem víc.

Společnost Tesla se nepouští do tradičních reklamních akcí a kampaní. Přesto dokáže ovládnout celý internet. CEO Elon Musk, jeho myšlenky a vize k tomu postačí. Před pár dny se Muskova společnost SpaceX zviditelnila vysláním lidské posádky do vesmíru. Stala se tak vůbec první soukromou společností, která takto učinila.

Dalším působištěm je distribuce internetového připojení. Síť Starlink je složena z tisíců satelitů rozmístěných kolem celé planety. V současnosti jich kolem Země krouží 480.

Tesla se ale nepřestává věnovat elektromobilům. Nový typ baterie pro elektromobily by měl být představen na čínském trhu již letos. Dojezd baterii se má přiblížit až jednomu milionu kilometrů. Což je oproti současným možnostem naprosto revoluční. Elektromobily se tak mohou stát ještě větší konkurencí pro klasické automobily.

Dnes je Tesla automobilkou s největší tržní kapitalizací na světě. JMP Securities dávají akciím TSLA prostor pro růst více než 12 % s cenou 1001 USD. Mezi květnem a červnem letošního roku akcie vzrostly o 92,25 USD.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno