Nokia (NYSE)

  • Northland Capital udávají k 2.3.2020 cílovou cenu akcií Nokia na 6 USD. (finviz.com)
  • Společnost Raymond James doporučuje BUY (finviz.com)
  • Během posledního měsíce se zvýšila cena akcií z 3,615 USD na 4,42 USD. (yahoofinace.com)
  • Nokia se momentálně snaží vyvinout levné 5G vybavení, které by dokázalo konkurovat například Huawei. (yahoofinance.com)

Důsledkem rozšíření dodavatelů bude jeho diverzifikace, což  zvýší dodávky 5G produktů pomocí čipů na zakázku, čímž by se podle předpokladů měla zlepšit hrubá marže. Na konci roku 2020 by společnost chtěla dosáhnout 35 % podílu vlastních čipů ve svých dodávkách 5G a o rok později zvýšit podíl na 100 %.

Nokia v květnu zaznamenala významný milník v USA ve vývoji technologie 5G s rekordní rychlostí 5G až 4,7 Gbps ve své síti Over-the-Air, podpořené 800 MHz milimetrového vlnového spektra a duálním připojením. Tím Nokia potvrdila závazek, že bude podporovat zákazníky a podniky s vyšší kapacitou sítě, protože většina poskytovatelů komunikačních služeb přechází na automatizované síťové operace 5G.

Díky zvýšené kapacitě sítě a extrémně nízké latenci využila Nokia funkčnost EN-DC a duální připojení, které operátorům umožňuje současně přenášet data přes sítě 5G a 4G s vyššími přenosovými rychlostmi. Společnost zaměřuje svou pozornost na funkci duálního připojení na své platformě Air-Scale jako na způsob, kterým mohou operátoři maximalizovat spektrum svých služeb.

Technologie avant-garde, která byla v oboru nabízená jako první komerční a komplexní řešení 5G v odvětví, umožňuje operátorům vydělávat na příležitostech podporovaných 5G. Zvyšuje ziskovost a maximalizuje hodnotu licencovaného a nelicencovaného spektra s minimálními budoucími kapitálovými výdaji.

1 komentář

Comments are closed.