Dříve prodej čipů kolísal společně s ekonomikou. Dnes na trhu dominuje vysoce výkonný křemík. Pandemie koronaviru navíc vypomohla odvětví díky potřebě práce z domova, 5G sítě, cloud computingu, internetu věcí, telemedicíny. Právě teď jsou potřeba špičkové čipy k napájení ekonomiky.

Výrobky od Texas Instruments Incorporated (TI) poslouží v jakémkoliv elektronické systému jako jsou inteligentní domácnosti a propojitelné automobily, automatizované továrny a zdravotnická zařízení. Společnost působí ve třiceti zemích světa. Zde vyvíjí, vyrábí, testuje a prodává vestavěné a analogové polovodičové čipy. Třicet tisíc zaměstnanců má možnost být u vzniku těch nejvyspělejších technologií.

Cílová cena společnosti je odhadována na 140 amerických dolarů. Za měsíc červen vzrostla cena akcie TXN necelých sedm dolarů. Akcie navíc překročily všechny odhadované cílové ceny. Společnost Texas Instruments vyplácí dividendu v procentuální hodnotě 2,9.

Texas Instruments se na trhu nevyrovná konkurenci jako je NVIDIA, přesto u TI investoři vidí ziskovou a diverzifikovanou firmu. Společnost také prospívá v alokaci kapitálu, tak dokázali předejít mnoha ekonomickým problémům.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno