AMD, Advanced Micro Devices, je americká nadnárodní společnost vyvíjející počítačové procesory a související technologie pro spotřební trh a korporace.

Společnost překonala svůj stanovený cíl. Do roku 2020 25krát zlepšila energetickou účinnost svých mobilních procesorů. Mobilní procesor AMD Ryzen 7 4800H zvyšuje energetickou účinnost od základního měření v roce 2014 dokonce 31,7krát, a tak nabízí luxusní výkon a také mimořádnou účinnost pro notebooky. Vysoká energetická účinnost napomáhá k významným přínosům pro uživatele. Například lepší životnost baterie, nižší náklady na energie, lepší výkon, ale také snížení dopadu výpočetní techniky na životní prostředí.

Vždy jsme se zaměřovali na energetickou účinnost v našich procesorech, ale v roce 2014 jsme se rozhodli klást ještě větší důraz na tuto schopnost,řekl Mark Papermaster, hlavní technologický ředitel a výkonný viceprezident pro technologie a inženýrství AMD. „Náš technický tým se shromáždil nad výzvou a zmapoval cestu k dosažení našeho cíle dosáhnout do roku 2020 25krát vyšší energetické účinnosti. Dokázali jsme daleko překonat náš cíl a dosáhnout 31,7násobného zlepšení vedoucího k hraní her a ultrathin notebooků s bezkonkurenčním výkonem, grafikou a dlouhou životností baterie.

S dosaženým cílem energetické účinnosti 25×20 přichází nejen lepší uživatelský dojem, ale i silnější vedoucí postavení AMD v udržitelnosti. Advanced Micro Devices byla první polovodičovou společností s cíli v oblasti klimatu, včetně 25×20, schváleno iniciativou Science Based Targets jako vědecky založený cíl. Je tak považován za dost agresivní pro zmírnění dopadů výpočetní techniky na změny klimatu.

Ochrana naší planety může jít ruku v ruce s vývojem výkonných technologií a pomáháním našim zákazníkům dosáhnout jejich cílů,řekla Susan Moore, viceprezidentka pro firemní odpovědnost a mezinárodní vládní záležitosti v AMD. „Zlepšení energetické účinnosti, které jsme dosáhli v našich laptopových procesorech, mění svět kolem nás. Každý rok veřejně podávají zprávy o pokroku a konečném dosažení a překonání cíle energetické účinnosti 25×20 odráží závazek AMD k udržitelným technologiím.

Příležitostí pro AMD je také vydání nových konzolí PS5 a Xbox. Zde AMD poskytuje většinu technologií pohánějících herní konzole. Navíc oba produkty přijdou na trh současně.

Během půl roku akcie AMD vzrostly z 45,52 na 50,1 amerických dolarů. Dle portálu TipRanks je maximální cílová cena 70 USD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno