Většina Čechů zakládá kolem 30 let rodinu, proto si v této době nejčastěji domlouvají životní pojištění. Partners index životního pojištění ukazuje i průměrné ceny pro dvacátníky a čtyřicátníky. Dvacátníkům, kteří obvykle nemívají zdravotní potíže, vychází index levněji. Za první pololetí činil pro kancelářské profese 1018 Kč, pro rizikovější manuální 1317 Kč měsíčně.

U čtyřicátníků v případě nerizikových profesí byl index 2014 korun měsíčně, pro rizikové práce dosáhl 2471 korun za měsíc.

Nastavení konkrétní pojistné smlouvy je individuální. Vždy by se podle Krejčíka měla zohledňovat situace jednotlivce či rodiny a je třeba vzít v úvahu i finanční bilanci, výši finanční rezervy a hodnotu majetku.

V první polovině letošního roku, za které jsou indexy počítány, Češi nejčastěji řešili otázku, zda je jejich pojištění kryje i před zdravotními problémy souvisejícími s koronavirem. „Pouze jedna pojišťovna má výluku na epidemie a pandemii, většina koronavirus ve výlukách nemá. Málokterá pojišťovna by ale vyplatila peníze v situaci, kdyby klient zůstal kvůli koronaviru doma, ale nemocný by nebyl,“ upozornil Krejčík.

Zdroj: ČTK

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno