Solární elektrárny by měly získat financování od japonského konglomerátu Marubeni a mexické společnosti Becquerel Capital. Zástupci Kiwapower uvedli, že by chtěli zahájit výstavbu již během několika málo měsíců, a to v centrální části Mexika v regionu Bajio a širším okolí hlavního města Mexico City.

Kiwapower plánuje vybudovat decentralizovanou síť fotovoltaických elektráren, jež se budou instalovat převážně na střechy domů klientů. Každá elektrárna by měla vyjít na 400 až 500 tisíc dolarů. Celkově by se jich mělo vybudovat sto až dvě stě.

Kiwapower vstoupila na mexický trh poté, co se tamní vláda zapletla do soudních tahanic s energetickými společnostmi, jež vsadily na Mexiko ještě za předchozího kabinetu. Firmám se totiž nelíbí, že si vláda vymiňuje větší kontrolu nad dodávkami energie. Všichni přesto doufají, že situace nakonec společnost Kiwapower neodradí. Obzvláště poté, co už vedla rozhovory s univerzitami, obchodními centry nebo menšími firmami o podmínkách, za jakých si nechají fotovoltaické panely instalovat. Ve hře jsou desítky milionů dolarů v podobě zamýšlených investic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno