Letošní druhé čtvrtletí bylo nejobtížnějším čtvrtletím, jaké jsem kdy zažil,uvedl šéf podniku Björn Gulden. „Virus, který způsobil uzavření 85 procent všech maloobchodních aktivit v oblasti sportu a módy, je zkušeností, kterou jsem nikdy neočekával,“ dodal.

Čtvrtletní tržby podniku se meziročně propadly téměř o třetinu na 831 milionů eur.Čtvrtletí začalo dubnovým poklesem tržeb o 55 procent. V květnu přišlo zlepšení, pokles však stále činil silných 38 procent. Skutečný pokrok přišel v červnu, kdy tržby klesly ‚jen‘ o šest procent,uvedl Gulden.

Firma upozornila, že kvůli přetrvávající nejistotě kolem koronaviru nemůže poskytnout spolehlivý finanční výhled pro celý letošní rok. „Ačkoli se obchody ve druhém čtvrtletí vyvíjely o něco lepe, než jsme předpokládali, nejistota zůstává velmi vysoká,“ uvedla. Dodala nicméně, že do konce letošního roku počítá s oživením trhu.

Očekává se, že odvětví sportovních potřeb bude po krizi v silné pozici. Lidé již nyní začali více sportovat všude, kde je to možné, a to i za obtížných podmínek. Existuje řada známek toho, že zdraví a sport se stanou ještě důležitějšími než dříve,upozornila firma.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno