Zatímco ještě na konci března se dolar blížil hranici 0,9 vůči britské libře, dnes za jednotku americké měny obdržíte asi jen tři čtvrtiny té britské. Dolar tak pokračoval ve ztrátách také vůči euru. To nemělo na přelomu března a dubna daleko k paritě s dolarem, avšak nyní jeden dolar stojí pouze 0,84 eura.

Oběma evropským měnám hrají do karet výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, které souvisí s možným odložením listopadových prezidentských voleb kvůli epidemii koronaviru. Trumpovi se totiž nelíbí, že by významná část voličů využila korespondenční způsob volby, aby se ochránili před možností nákazy. Podle něho by volby mohly být zmanipulované a volit by se podle něho mělo, až to bude možné provést „řádným a bezpečným způsobem“.

Dalším faktorem způsobujícím je potvrzení politiky americké centrální banky v podobě nulových úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování. V neposlední řadě nepřišla ani příliš pozitivní data z trhu práce. Opět se totiž zvýšil počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti, a v týdnu končícím 11. červencem tak tuto formu státní podpory pobíralo 30,2 milionu Američanů. Podle analytiků je to známka, že oživení ekonomiky USA se „unavilo“.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno