SEBA Bank a Sygnum Bank, dvě bankovní instituce, které se specializují na digitální aktiva, se zapojily do přípravných prací na cestě za stablecoinem, který by mohl nést název Bitcoin Suisse. „Zde ve Švýcarsku je pro takovou spolupráci velmi vhodné prostředí. Každý z nás pracuje na vytvoření stablecoinu navázaném na švýcarský frank a pokračuje to dobře,uvedl Mathew Alexander, šéf oddělení tokenizace aktiv v bance SEBA Bank.

Cílem je vytvořit digitální měnu, která bude akceptována jak spotřebiteli, tak centrální bankou nebo firmami, protože všichni budou vědět, že protistrana používá obdobnou měnu. Podle Švýcarů by nový stablecoin měl mít přínos také v tom, že zabrání spekulacím na změny směnného kursu švýcarského franku vůči jiným měnám.

Sygnum Bank už také pracuje na vytvoření partnerství s telekomunikačním gigantem Swisscom, který nedávno oznámil uskutečnění první transakce za využití stablecoinu. „Jsme v kontaktu s dalšími velkými hráči na trhu. Dokážeme jim nabídnout zcela novou formu převodu aktiv za využití blockchainu, což vše výrazně urychluje,doplnil Martin Burgherr, člen vedení zákaznické sekce v Sygnum Bank.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno