Krátce po 17:00 SELČ dolar vůči jenu ztrácel 0,4 procenta na 104,34 JPY a je pod psychologicky důležitou hranicí 105 JPY. Jen se k dolaru předtím vyšplhal až na své sedmitýdenní maximum 104,27 JPY. Euro si k dolaru ve stejnou dobu připisovalo 0,1 procenta na 1,1858 USD.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ztrácel 0,15 procenta na 92,83 bodu. Po dvou růstových týdnech vykazuje týdenní pokles.

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa dnes oznámila, že od neděle ve Spojených státech zablokuje možnost stahovat aplikace TikTok a WeChat, které jsou v čínském vlastnictví. Trump tažení proti TikToku zdůvodňuje obavami, že čínské vlastnictví firmy představuje riziko pro národní bezpečnost, protože čínská vláda tak podle něj může získávat informace o amerických občanech.

K nejistotě investorů přispívají i blížící se prezidentské volby, které se budou v USA konat 3. listopadu. „Trhy vždy nenávidí nejistotu. V tuto chvíli jsou všichni přesvědčeni, že jednoznačná výhra (dosavadního prezidenta Donalda Trumpa) není tím nejpravděpodobnějším scénářem,řekl agentuře Reuters analytik Boris Schlossberg ze společnosti BK Asset Management.

Zdroj: ČTK

1 komentář

Comments are closed.