Více než sedmdesát miliard dolarů má být do chilského těžebního průmyslu investováno skrze státní agenturu Cochilco. Peníze mají jít do rozsáhlých projektů největších těžařských firem jako Antofagasta, Lundin Mining Corporation, Teck Resources nebo Kinross Gold Corporation. Agentura zároveň uvedla, že kvůli koronavirové pandemii bylo pozdrženo 23 investičních projektů v hodnotě kolem 44 miliard dolarů.

Chilský ministr těžby Baldo Prokurica připomněl, že do těžby mědi směřuje v zemi bezmála devadesát procent všech investic. Bylo tak prý jen otázkou času, kdy se objeví další rozsáhlé investiční projekty. „Navzdory koronavirové pandemii, která silně dopadla na naši ekonomiku, těžební sektor bude tahounem. To se pozitivně projeví i na zaměstnanosti,“ řekl Prokurica novinářům.

Podle agentury Cochilco se krize nevyhnula ani těžbě lithia, nicméně poptávka po něm by měla opět začít brzy růst. Lithium je totiž klíčovou surovinou pro výrobu baterií pro elektromobily a elektromobilita má pomoci jednotlivým zemím dosahovat cílů vytyčených v Pařížské klimatické dohodě z roku 2015.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno