Z údajů z japonských finančních trhů vyplývá, že cizinci v uplynulém týdnu prodali aktiva denominovaná jenech za více než 750 miliard jenů. To představuje přes sedm miliard dolarů. Jde o největší odliv zahraničního kapitálu z japonských burz od poloviny letošního března. Zahraniční investoři se zbavovali jak akcií, tak finančních derivátů, tak samotných jenů v hotovosti.

Na vině je probíhající předvolební kampaň v USA před nadcházejícími prezidentskými volbami. Japonské akcie totiž bývají dlouhodobě vnímány jako aktiva, u kterých jsou investoři ochotni podstupovat vyšší riziko. Jenže když vrcholí americká prezidenská kampaň, investoři na sebe zjevně toto vyšší riziko brát nehodlají. Alespoň ne ti zahraniční.

Podle agentury Reuters také stojí za zmínku, že investoři, kteří uvažují o japonských akciích se ještě nestihli do Japonska vrátit poté, co začal kapitál z japonských burz odcházet v březnu. Analytici ale předpokládají, že k přílivu kapitálu do Japonska by mělo dojít v příštích měsících.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno