Nákupy nejstarší a nejpopulárnější digitální měny bude možno provádět zatím jen prostřednictvím platebních karet vydaných v Bělorusku nebo Rusku. I s ohledem na to, že finanční systémy obou zemí jsou velmi dobře propojené. Výhledově by se ale tato možnost měla rozšířit i na další země Společenství nezávislých států, tedy například také na sousední Ukrajinu nebo Gruzii, která má společnou hranici právě s Ruskem.

Podle mluvčího Belarusbank Alexeje Kulika klienti budou moci nakupovat Bitcoiny přímo do svých peněženek bez jakéhokoli zprostředkovatele. Služba bude využívat infrastrukturu společnosti White Bird. Zapojení dalších kryptoměn by mělo následovat v dohledné době. Vedle Bitcoinu tak budou moci klienti Belarusbank prý brzy nakupovat také Litecoiny nebo Ethereum.

Transakce v kryptoměnách jsou v Bělorusku legální od roku 2018. Bitcoin se stal klíčovým nástrojem pro distribuci finanční pomoci Bělorusům, kteří ztratili práci během demonstrací proti Alexandru Lukašenkovi, jehož opozice neuznává jako legitimního běloruského prezidenta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno