Americkým akciím nepomohly ani nové zprávy týkající se vývoje účinné vakcíny proti koronaviru. Jen dva dny poté, co společnost Moderna oznámila vakcínu s účinností přes 94 procent, trumfl ji její konkurent Pfizer daty ze třetí fáze klinických testů jeho vakcíny. Pfizer totiž oznámil 95procentní účinnost a žádné vážné vedlejší účinky. Americká farmaceutická firma vakcínu vyvíjí s německou společnosti BioNTech.

Optimismus na trzích posílilo ještě rozhodnutí amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA), podle něhož se letouny Boeing 737 MAX mohou vrátit do vzduchu poté, co za tento model strávil nuceně na zemi 20 měsíců. Problém je ale v tom, že objem letecké přepravy kvůli koronaviru rapidně poklesl, a tak návrat 737 MAX je do jisté míry Pyrrhovým vítězstvím.

Možná i to přispělo k poklesů hlavních akciových indexů na Wall Street závěrem středečního obchodování. Obrat trendu byl ale způsoben zprávami o zhoršování epidemické situace v USA a přijímání dalších protiepidemických opatření jako například zavření škol v New Yorku. Wall Street tak končil přibližně o procento slabší než v úterý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno