Poptávku po drahých kovech a zejména po zlatu letos výrazně ovlivnila nejistota lidí z budoucího vývoje a očekávání následků ekonomické krize, kterou urychlil covid-19. Prodeje jsou stále dvojnásobné proti loňsku. Zájem rostl i přes léto v období uvolnění opatření a nyní v době druhé vlny koronaviru se opět zvyšuje,“ uvedl předseda představenstva Golden Gate CZ Libor Brůna. V období zvýšené poptávky a omezeného cestování je podle něj často problémem včasné dodávání kovů ze sléváren.

Golden Gate CZ má pobočky v Praze a dalších 15 městech a na Slovensku v Bratislavě. Aktuálně k nákupu drahých kovů využívají nejvíce klienti firmy postupný nákup přes komoditní účet. Ten podle Brůny umožňuje průměrovat cenu, libovolně kombinovat gramáže nakupovaných investičních slitků i vybraných mincí a také měnit poměr jednotlivých drahých kovů v platbách podle možností klientů, včetně možnosti nákup kdykoliv přerušit. Takto postupně nakupovat drahé kovy je možné od 500 Kč měsíčně. Nejčastěji si však klienti ze svých příjmů pravidelně odkládají 2000 Kč, dodal.

Celkový objem cílových částek komoditních účtů a spoření klientů Golden Gate CZ přesáhl 27 miliard Kč. Firma si tak udržuje pozici největšího prodejce drahých kovů na českém trhu. Firma má nyní více než 30.000 klientů, za deset let fungování prodala osm tun investičního zlata a 113 tun investičního stříbra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno