Zelený vodík se v příštích letech stane jedním z hlavních pilířů ekonomiky země, což reflektuje obrovský potenciál Chile v oblasti výroby energie z obnovitelných zdrojů. Do těch v zemi investuje i česká energetická skupina SOLEK, která se zaměřuje na solární energetiku. 

Jak uvedl prezident Piñera, zelený vodík Chile umožní exportovat čistou energii do světa, který směřuje k dekarbonizaci. Skutečnost, že Chile dokáže vyrobit nejkonkurenceschopnější zelený vodík na světě, dokazuje celá řada studií včetně výzkumu International Energy Agency and McKinsey & Company.

Strategie do začátku počítá s uvolněním 50 milionů dolarů na ekologické vodíkové projekty. Peníze pomůžou investorům překlenout počáteční problémy a získat zkušenost. Bude také zřízena pracovní skupina na podporu rozvoje pilotních projektů v oblasti zeleného vodíku a jeho derivátů (amoniaku, metanolu a syntetických látek). Vládní strategie zahrnuje odpovědné využívání vody, zelený vodík bude zohledněn také v rámci územního plánování a politické strategie. 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno