Nový historický cenový rekord má hodnotu 19 850,11 dolarů. Bitcoin ten tři roky starý vylepšil o necelých 200 dolarů. A podle analytiků to nemusí být zdaleka poslední posun historické hranice, ke kterému na trhu s Bitcoinem letos dojde. Přestože do konce roku chybí už jen měsíc. Zásadní je totiž přetrvávající býčí nálada, která může nejstarší digitální měnu zakrátko vynést před dvacet tisíc dolarů.

Bitcoin se během ještě počátkem uplynulého víkendu obchodoval kolem 16700 dolarů a v průběhu soboty a neděle se z předchozích výprodejů vzpamatovával jen velmi pomalu. V pondělí pak přišlo posílení bezmála o sedm procent, později byla cena mírně korigována.

Experti jsou do budoucna optimističtí. Podle nich totiž trh s Bitcoinem prošel zásadní přeměnou, kdy jej stále častěji kupují institucionální investoři a další významní finanční hráči. Bitcoinu jistě přispělo i oznámení platformy pro platební styk PayPal, že bude umožňovat platbu za zboží a služby právě v této virtuální měně. To by právě mohlo být motorem dalšího cenového růstu Bitcoinu.