Zdá se, že spanilou jízdu jen tak něco nezastaví. Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna světa sahá o další psychologické hranici 30 tisíc dolarů. Ve středu jí k jejímu překonání chybělo necelých 1200 dolarů, když během 24 hodin zpevnila o více než šest procent.

Investoři přitom v předchozích třech dnech vybírali zisky a poslali Bitcoin z více než 27 tisíc k 26 tisícům dolarů. Ve středu v noci středoevropského času ale nastal obrat a Bitcoin začal mohutně růst. Za celý rok 2020 nejpopulárnější kryptoměna posílila asi o 300 procent. Pro srovnání, zlato zpevnilo o necelou čtvrtinu, hlavní index newyorské burzy S&P 500 jen asi o patnáct procent.

Otázkou je, jak dlouho a jak rychle může Bitcoin ještě posilovat. Je třeba si uvědomit, že v současnosti do značné míry těží z mimořádně uvolněné měnové politiky americké centrální banky a také z toho, že akcie už nenabízejí takový růstový potenciál. Dá se tedy předpokládat, že jakmile pomine podpora ze strany centrálních bank, růst Bitcoinu zpomalí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno