Změnou názvu reaguje na rostoucí globální poptávku po obnovitelných zdrojích a investičních příležitostech v tomto oboru. „Fond si chce viditelně otevřít cestu k možným investicím do projektů, které nemusejí nutně spadat do sféry energetické skupiny SOLEK,“ uvedl Martin Pšaidl, člen představenstva a obchodní ředitel investiční společnosti CODYA, která je administrátorem a obhospodařovatelem MW Investičního fondu SICAV.

Fond získal i nové logo a od nového názvu si slibuje i lepší čitelnost pro zahraniční trhy, když značka MW je mezinárodně známou zkratkou pro jednotku megawatt. Stále se však jedná o stejný fond kvalifikovaných investorů, který bude i nadále profitovat z financování projektů perspektivního oboru solární energetiky. „Díky spolupráci s fondem můžeme právě českým investorům nabídnout investice do fotovoltaiky v těch nejperspektivnějších částech světa,“ řekl Zdeněk Sobotka, zakladatel, vlastník a CEO energetické skupiny SOLEK, která od svého založení realizovala na dvě desítky solárních elektráren o celkovém instalovaném výkonu přes 87 MW. Dalších 360 MW představuje několik desítek fotovoltaických parků ve výstavbě či pokročilé fázi příprav, přičemž ke konci roku 2023 cílí k souhrnné kapacitě developmentu 800 MW.

Právě do aktivit energetické skupiny SOLEK dlouhodobě investuje MW Investiční fond SICAV. Investice do těchto projektů jsou poskytovány prostřednictvím úvěrů, zápůjček a dluhopisů. Portfolio fondu mohou tvořit i obchodní podíly. Investičním cílem fondu je stabilní zhodnocování aktiv nad úrovní dlouhodobých úrokových sazeb. Investování do MW Investičního fondu SICAV přináší klientům diverzifikaci jejich investičního portfolia, a to z hlediska oborového i geopolitického. „Zájem Čechů o investiční příležitosti spojené s projekty solární energetiky i celým odvětvím obnovitelných zdrojů energie a kombinací s atraktivním výnosem vykazuje nadprůměrný růst,“ potvrdil Martin Pšaidl.

MW Investiční fond SICAV zajistil svým investorům od zahájení své činnosti v červnu 2019 velmi atraktivní výnos. Jen za posledních 12 měsíců směřuje výkon fondu nad 6 %, což velmi dobře ukazuje na to, že investování do zelené energetiky a solárních projektů může být vhodnou alternativou k realitním fondům, akciím či komoditám pro diverzifikaci investičních portfolií. „Globální poptávka po zelené energii trvale dynamicky roste, a proto by i pod novým názvem měla budoucí výkonnost fondu na dosavadní výnosy navázat,“ dodal Martin Pšaidl.

MW Investiční fond SICAV je určen kvalifikovaným investorům od jednoho milionu korun. Tedy investujícím osobám s odpovídajícím finančním zázemím, investičními cíli a odbornými znalostmi a zkušenostmi v oblasti investic. Fond podléhá dohledu a regulaci ze strany České národní banky a kontrolní činnost vykonává také depozitář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno