Pokud chtějí investoři investovat do lídrů v těžebním průmyslu zlata, tak by výbornou investicí mohla nabízet společnost Newmont (ticker:NEM). Akcii této společnosti investoři nakoupí za 60 $ kus. Její odhadovaný zisk na akcii je 4,15 $ v roce 2021 a výnos 2,7 %. Přitom S&P 500 by ve stejném roce mělo posílit pouze o 1,6 %. Srpnové maximum této akcie bylo 72 $, což by znamenalo více než 20% zisk pro investory, kdyby se tato akcie dostala na stejné hodnoty.

Newmont váže své dividendy na ceny zlata, takto v říjnu posílil výplaty svých dividend o 60 %. Roční volné cashflow společnost vidí ve výši víc než 3 miliardy $ ročně při udržení současných cen zlata. To by znamenalo 6 % výnos volných peněžních toků.

U investorů panují obavy, že doly, ve kterých se zlato těží budou plýtvat svými aktivy avšak společnost Newmont očekává, že si udrží svou těžbu zlata po desetiletí a dále, která nyní činí šest milionů uncí, nebo i více. Zářnou budoucnost pro svou společnost vidí i ředitel Newmontu, Tom Palmer Barron’s, který v říjnu tohoto roku prohlásil, že „Naše portfolio je na cestě“ čímž vyjádřil svůj pozitivní výhled pro jak společnost Newmont a její cenu akcií tak těžbu zlata celkově. 

Zlato může sloužit jako dobrá alternativa k v posledních letech nízko výnosným dluhopisům. To si například myslí i Joe Foster, manažer portfolia fondu VanEck International Investors Gold (INIVX), který nedávno napsal, že mezi alternativními aktivy nemá žádný „zavedenou historii zásob bohatství“. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno