Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes neznatelně klesl o 0,03 procenta a uzavřel na 31.060,47 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 0,23 procenta na 3809,84 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, vzrostl o 0,43 procenta na 13.128,95 bodu.

Americká Sněmovna reprezentantů dnes podle očekávání schválila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Ten čelí obvinění z podněcování vzpoury v souvislosti s událostmi z minulé středy, kdy dav jeho příznivců zaútočil na budovu Kongresu. Návrh demokratické většiny ve Sněmovně reprezentantů podpořilo také několik členů Trumpovy Republikánské strany.

Žaloba by ještě tento týden mohla být předložena Senátu, nicméně ten se jí zřejmě začne zabývat až po inauguraci Trumpova nástupce v Bílém domě Joea Bidena. Tento demokratický politik se úřadu ujme příští středu.

Detaily fiskální pomoci ekonomice, již nabídne nastupující administrativa, mají být zveřejněny ve čtvrtek.

Na devizových trzích posílil americký dolar. Překonal slabost z minulé seance a pokračoval v růstu z tříletého minima z minulého týdne. V uplynulých seancích ke zpevnění dolaru přispívalo zvýšení výnosů amerických vládních dluhopisů. Investoři věří, že nová americká administrativa zvýší vládní výdaje.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 22:20 SEČ stoupal o 0,3 procenta na 90,34 bodu. Euro vzhledem k dolaru ve stejnou dobu klesalo o 0,4 procenta na 1,2158 USD.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno