Na Slovensku už více než deset let působí společnost AT&T Global Network Services Slovakia, která tam zaměstnává zhruba 2800 lidí. Poskytuje zákaznickou podporu, správu a rozvoj sítě a další služby.

Na Slovensku, které má zhruba 5,5 milionu obyvatel, se v důsledku pandemie nemoci covid-19 zvyšuje nezaměstnanost, podobně jako v dalších zemích. Zatímco loni v březnu, tedy před nástupem pandemie, byla míra nezaměstnanosti na Slovensku 5,2 procenta, do konce roku vystoupila na 7,4 procenta.

Společnost AT&T uvedla, že se snaží omezit dopady na zaměstnance. Plánované úspory jsou podle ní součástí už dříve oznámených kroků a nejsou jen výsledkem nynější krize. Podnik se chce zaměřit na růstové oblasti a reaguje i na nižší poptávku. Preference klientů se totiž po pandemii změnily, uvedla firma.

Předseda odborového svazu uniJA Martin Horkavý agentuře Reuters řekl, že na základě jednání se zaměstnanci lze očekávat, že zrušeno bude zhruba 300 pracovních míst. Firma sama počet rušených míst nepotvrdila.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno