Bank of America uvedla, že byla schopna uvolnit z úvěrových rezerv více než 800 milionů dolarů, neboť očekává, že se americká ekonomika v příštích měsících zotaví. V Bank of America se i nadále díky hojnému obchodování na burzách dařilo oddělení cenných papírů, méně peněz ale utržil důležitý segment privátního bankovnictví. Na nižším zisku měla podíl i bezpečnostní opatření přijímaná na ochranu zaměstnanců a klientů před nákazou koronavirem. Za celý rok se zisk snížil na 17,9 miliardy z 27,4 miliardy USD o rok dříve.

Goldman Sachs pak v závěrečném kvartálu zvýšil tržby o 18 procent na 11,74 miliardy dolarů. Banka těžila z rekordních objemů akciových obchodů. Inkasovala také upisovací poplatky za uvádění nových společností na burzu, například Airbnb, Doordash, Lufax a Root.

Na rozdíl od Bank of America nebo JPMorgan Chase & Co se Goldman Sachs zaměřuje relativně málo na spotřebitelské bankovnictví. Během pandemie tak nebyla tolik vystavena riziku nesplácených půjček.

Čtvrtletní výsledky Goldman Sachs překonaly očekávání analytiků, akcie banky tak v reakci zpevnily. Za celý rok banka zvýšila čistý zisk o 12 procent na 9,5 miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK