Dodavatelé Apple vykazují velké nárusty tržeb již teď, prodeje v samotných obchodech společnosti Apple jsou na svých historických maximech a poptávka po iPhone 12 a iPhone 12 Pro zůstavá nadále silná.

K překonání stomiliardové tržby za poslední čtvrtletí roku 2020 tak mohlo pomoct zejména prodávání iPhone 12 během vánočních svátků. Ten disponuje i připojením k 5G síti a podle analytičky Katy Hubrety z americké mezinárodní investiční banky Morgan Stanley je nejprodávanějším produktem za posledních 5 let. Podle ní Apple také těží z aktuální situace v Číně, kde dochází k oslabení pozice společnosti Huawei. Nárůst uživatelů, kteří přešli z Huawei na Apple je na nejvyšší úrovni za posledních 15 měsíců. Akcie ohodnotila „overweight“ s cílovou cenou 152 dolarů.

Analytik Brian White (Monnes, Crespi, Hardt & Co) přisuzuje úspěch Apple jeho úspěšné nabídce produktů v posledním čtvrtletí. O vánoční čas začali s prodejem nových Air Pods Max, předplatným na fitness služby a vhodným propojením svých služeb a produktů se slevou. White akcie ohodnotil „buy“ s cílovou cenou 144 dolarů. Například cílová cena od společnosti Wedbush je dokonce na úrovni 160 dolarů.

Podle analytiků z FactSet se zisk na akcii očekává ve výši 1,41 dolarů, ve stejném čtvrtletí minulého roku to bylo pouze 1,25 dolarů. Z 41 analytiků této společnosti dalo 28 akciím hodnocení „buy“, 10 udalo „hold“ a jen tři „sell“. Apple má nakoupené ve svém portfoliu i Warren Buffet, generální ředitel Berkshire Hathaway. V roce 2020 patřil Apple mezi jeho nejlepší výběr, neboť mu vynesl zisk 81 %.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno