Bitcoin se ve středu obchodoval poprvé v tomto roce za méně než 30 tisíc dolarů Na krátký čas se dokonce dostal na hodnotu 28 845 dolarů. Několik desítek minut před středeční půlnocí (středoevropského času) se ale vrátil nad 30 tisíc. Přesto může být epizoda z poloviny tohoto týdne známkou, že s Bitcoinem je stále třeba zacházet jako s mimořádně rizikovým aktivem.

Podle analytiků si však investoři našli atraktivnější aktivum v podobě akcií herní společnosti GameStop. Ty totiž zažívají nevídaný růst, přičemž sama společnost se potýká s dluhy a musela dokonce zavřít několik poboček. Ještě loni v srpnu se dala jedna její akcie koupit za pět dolarů, v posledních dnech se její hodnota pohybovala kolem 150 dolarů. Ve středu však vylétla nad 370 dolarů a během jediného dne zhodnotila asi o 140 procent.

Pro Bitcoin to znamená, že pravděpodobně bude ještě nějakou dobu testovat hranici 30 tisíc dolarů. Panují však obavy, že pokud se znovu dostane pod 30 tisíc, může klesnout klidně až k 25 tisícům, nebo dokonce níže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno