Kurs amerického dolaru se dosud odvíjel zejména na základě jeho nákupu či prodeje z pozice eurových investorů (samozřejmě to platí zrcadlově pro kurs eura). Jenže dění posledních dní na trhu s Bitcoinem ukázalo, že právě tato nejrozšířenější kryptoměna může být v blízké budoucnosti dominantním faktorem určujícím hodnotu dolaru vůči dalším světovým měnám.

Když cena Bitcoinu vyletěla nad 48 tisíc dolarů poté, co vyšlo najevo, že automobilka Tesla do kryptoměny investovala 1,5 miliardy dolarů, Bitcoin byl dokonce kursotvorným aktivem vůči americkému dolaru. Investoři totiž pod vlivem zmíněné informace začala Bitcoin houfně nakupovat.

Vzhledem k tomu, že se jednalo převážně o dolarové investory, kurs měny USA začal slábnout. Majitelé dolaru je začali vrhat na trh právě proto, aby pořídili Bitcoiny. Podle analytiků se událost může prakticky kdykoli zopakovat a nemusí se týkat jenom dolaru. Centrální banky se totiž ocitly v kleštích svých vlastních uvolněných měnových politik, neboť jejich zpřísnění by vedlo k prohloubení hospodářské recese.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno