Nejnovější příliv peněz přichází zrovna, když SpaceX pokračuje v současném vývoji dvou kapitálově náročných projektů. Starlink je ambiciózní projekt na vybudování propojené internetové sítě s tisíci satelitů, které jsou v kosmickém průmyslu známé jako konstelace, a jejichž cílem je poskytovat vysokorychlostní internet spotřebitelům kdekoliv na planetě. Vedení společnosti SpaceX předtím odhadlo, že její vybudování bude stát minimálně 10 miliard. Věří však, že by síť mohla přinést až 30 miliard dolarů ročně – více než 10násobek ročních výnosů jejího existujícího raketového podnikání.

Společnost SpaceX k dnešnímu dni vypustila pro Starlink více než 1 000 satelitů, zatímco začala poskytovat veřejnou beta verzi zákazníkům v USA, Kanadě a Velké Británii. Společnost nedávno rozšířila rozsah této veřejné beta verze a umožnila potenciálním uživatelům si službu Starlink předobjednat  za 99 dolarů.

Musk minulý týden také zopakoval, že SpaceX plánuje nakonec vyčlenit Starlink a zveřejnit ji na burze. Řekl, že Starlink „musí v následujícím roce překonat hlubokou propast negativních hotovostních toků.“

Raketa společnosti SpaceX Starship představuje další ambiciózní úsilí. Společnost neustále vyrábí a testuje prototypy v texaské Boca Chica. Společnost úspěšně uvedla na trh několik prototypů Starship a bezpečně je přistála po krátkých letech do výšky asi 500 stop. Jeho dva poslední lety do vysokých výšek, navzdory dosažení několika milníků vývoje, však explodovaly při nárazu během pokusů o přistání. Navzdory výbušným koncům posledních dvou letů, považoval Musk SpaceX starty za krok vpřed ve vývoji rakety. Příští prototyp Starship se nachází na startovací ploše společnosti. Očekává se, že SpaceX se v nejbližších týdnech pokusí o další testovací let.