Očkování, které momentálně probíhá po celém světě přináší hotelovým řetězcům jistou naději. Odvětví pohostinství přišlo od roku 2019 až o čtyři milióny pracovních míst, cestovní ruch se kvůli pandemii Covid-19 v podstatě zastavil.

Výzkumy říkají, že 56 % Američanů čeká, až bude moct v tomto roce cestovat. 34 % už má dokonce zabookovaný hotel. Společnost CBRE Hotels Research říká, že v druhé polovině roku 2021 očekává obsazenost hotelů na národní úrovni 55,7 %.

Přestože se situace v letních měsících pravděpodobně zlepší, nejspíše k tomu nepřispěje cestování z obchodních důvodů. Je možné, že mnoho společností zůstane u využívání telekonferencí či uskutečňování jiných událostí online přes různé platformy.

Nyní se přesuneme ke statistikám týkajícím se akcií tří velkých hotelových řetězců.

Hilton Worldwide Holdings (HLT)

Akcie HLT zůstaly i přes koronavirovou pandemii poměrně odolné, dokonce byly zařazeny mezi top akcie Bank of America. Při ceně akcie za 112 dolarů jsou akcie v podstatě na stejné úrovni jako před rokem. Pokud se však situace zlepší, mohou v druhé polovině roku vyrůst. To podporuje i fakt, že společnost ve třetím čtvrtletí roku 2020 schválila výstavbu 17 400 nových pokojů. Akcie HLT jsou atraktivní pro investory, kteří věří v zlepšení situace v druhé polovině roku.

Marriott International (MAR)

Akcie MAR zaznamenaly za minulý rok pokles of 14 %, v uplynulých  šesti měsících však jejich návrat činil 34,8 %. Ke třetímu čtvrtletí roku 2020 měl řetězec 29 00 hotelů a 496 000 pokojů. Momentálně staví dalších 228 000 pokojů. Akcie MAR byly sice za poslední rok nižší než akcie HLT, nicméně se očekává, že až se situace spojená s pandemií zlepší, akcie porostou.

Wyndham Hotels & Resorts (WH)

Hotelový řetězec má celkem 796 000 pokojů v 95 zemích, přičemž plánuje zvýšit výstavbu pokojů na 185 000. WH zajišťuje výhodu fakt, že je řetězcem, který se ze 70 % zaměřuje na volnočasové cestování, které se pravděpodobně zotaví dříve než cestování za obchodem, akcie WH se proto jeví jako velmi atraktivní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno