Očkování, které momentálně probíhá po celém světě přináší hotelovým řetězcům jistou naději. Odvětví pohostinství přišlo od roku 2019 až o čtyři milióny pracovních míst, cestovní ruch se kvůli pandemii Covid-19 v podstatě zastavil.

Výzkumy říkají, že 56 % Američanů čeká, až bude moct v tomto roce cestovat. 34 % už má dokonce zabookovaný hotel. Společnost CBRE Hotels Research říká, že v druhé polovině roku 2021 očekává obsazenost hotelů na národní úrovni 55,7 %.

Přestože se situace v letních měsících pravděpodobně zlepší, nejspíše k tomu nepřispěje cestování z obchodních důvodů. Je možné, že mnoho společností zůstane u využívání telekonferencí či uskutečňování jiných událostí online přes různé platformy.

Nyní se přesuneme ke statistikám týkajícím se akcií tří velkých hotelových řetězců.

Hilton Worldwide Holdings (HLT)

Akcie HLT zůstaly i přes koronavirovou pandemii poměrně odolné, dokonce byly zařazeny mezi top akcie Bank of America. Při ceně akcie za 112 dolarů jsou akcie v podstatě na stejné úrovni jako před rokem. Pokud se však situace zlepší, mohou v druhé polovině roku vyrůst. To podporuje i fakt, že společnost ve třetím čtvrtletí roku 2020 schválila výstavbu 17 400 nových pokojů. Akcie HLT jsou atraktivní pro investory, kteří věří v zlepšení situace v druhé polovině roku.

Marriott International (MAR)

Akcie MAR zaznamenaly za minulý rok pokles of 14 %, v uplynulých  šesti měsících však jejich návrat činil 34,8 %. Ke třetímu čtvrtletí roku 2020 měl řetězec 29 00 hotelů a 496 000 pokojů. Momentálně staví dalších 228 000 pokojů. Akcie MAR byly sice za poslední rok nižší než akcie HLT, nicméně se očekává, že až se situace spojená s pandemií zlepší, akcie porostou.

Wyndham Hotels & Resorts (WH)

Hotelový řetězec má celkem 796 000 pokojů v 95 zemích, přičemž plánuje zvýšit výstavbu pokojů na 185 000. WH zajišťuje výhodu fakt, že je řetězcem, který se ze 70 % zaměřuje na volnočasové cestování, které se pravděpodobně zotaví dříve než cestování za obchodem, akcie WH se proto jeví jako velmi atraktivní.