Bitcoin během uplynulého víkendu opět potvrdil, jak krutý dokáže k jeho aktuálním držitelům být. Zatímco ještě ve čtvrtek odpoledne středoevropského času se jeho hodnota držela kolem úrovně 51,5 tisíce dolarů, v neděli už byl Bitcoin asi o osm tisíc dolarů lacinější. Během tří dnů tak odepsal přes 15 procent své hodnoty. V pozdějších nedělních hodinách však své ztráty přece jen mírně umazával.

Za propadem podle analytiků stojí obavy, že Federální rezervní systém začne zvyšovat své úrokové sazby dříve, než bylo původně očekáváno. Nenadále došlo ke zvýšení úrokových měr u amerických vládních dluhopisů a poslední údaje o inflaci ukázaly, že se meziměsíční bázi vyšplhala na nejvyšší hodnotu od loňského srpna.

Pokud by Federální rezervní systém skutečně začal šlapat na monetární brzdu dříve, znamenalo by to nejspíše určitý odliv investovaných peněžních prostředků do jiných, bezpečnějších aktiv. A Bitcoin by pak nejspíše pocítil masivnější vybírání zisků, což by vystupňovalo tlak na pokles jeho ceny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno