IPO by získalo asi 50 milionů dolarů na financování růstu a splacení dluhu a umožnilo by stávajícím akcionářům prodat své akcie a část z jeho výnosu půjde na vylepšení algoritmů pro detekci falešných recenzí a část na rozšíření trhů, jako jsou USA a Evropa.

Trustpilot, který sídlí v Kodani, by se v roce 2021 stal první velkou společností z EU, která by vyzkoušela londýnský akciový trh, což by ukázalo, že město je po brexitu stále atraktivní pro zahraniční společnosti. Spojené království totiž opustilo EU bez dohody o regulaci finančních služeb, což způsobilo přesun objemů akcií na burzy na kontinentu. Hluboká zásoba kapitálu v Londýně je však nadále velkým lákadlem pro společnosti, které se chtějí dostat na burzu.

Trustpilot je jednou z několika společností, které se snaží v rámci pandemie koronaviru vydělat na zrychlení online nakupování. Polský INPOS, který provozuje automatizované skříňky na doručování zásilek, byl uveden na trh v Amsterdamu koncem ledna, zatímco online pohlednice a dárková platforma Moonpig byla listována na burze v únoru v Londýně. „Celá ekonomika se přesunuje do online prostředí,“ uvedl Muhlmann. „Z dlouhodobého hlediska bude počet lidí používajících Trustpilot miliardy a podniků používajících Trustpilot na potvrzení důvěryhodnosti, budou miliony.“

Trustpilot hostil na svých webech do konce roku 2020 120 milionů recenzí. Vydělává peníze prodejem předplatného firmám, které mohou využívat spotřebitelské recenze ve svých marketingových materiálech a přímo komunikovat se zákazníky na platformě. Společnost v roce 2020 odstranila 2,2 milionu recenzí, většinu prostřednictvím svého softwaru pro automatickou detekci podvodů. Recenze na Trustpilot jsou kontrolovány také týmem lidí. Příjmy od roku 2018 vzrostly o 59 %, v roce 2020 dosáhly hodnoty 102 milionů dolarů. Do konce prosince měla více než 19 500 předplatitelů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno