Americký dolar se vůči japonskému jenu dostal na devítiměsíční maximum. Posiloval také v rámci svého indexu, které měří hodnotu dolaru vůči koši šesti světových měn.

Za růstem hodnoty amerického dolaru stojí jednak obavy z akcelerující inflace, jednak dobré zprávy z amerického trhu práce podpořené schválením fiskálního stimulačního balíčku v objemu 1,9 bilionu dolarů. Pokud by inflace udržela nastoupený trend a dostala se v blízké budoucnosti nad úroveň dvou procent, pravděpodobně by to vedlo Federální rezervní systém k úvahám o zvýšení svých základních úrokových sazeb.

Dolar působí jako magnet na investory už nyní. Data z trhu práce totiž ukázala, že v únoru v USA vzniklo více než dvojnásobné množství pracovních míst, než se očekávalo. Jde o poměrně silný indikátor toho, že hospodářství oživuje výrazněji. Evropě se stále nedaří výrazněji dostat epidemii pod kontrolu, a tak bude svou ekonomiku odemykat zřejmě s několikaměsíčním zpožděním za Spojenými státy. Další důvod, proč dát nyní přednost dolaru před eurem.

Přestože japonské hospodářství se zdá být z nejhoršího venku, není to pro investory dostatečný impuls pro zachování svých pozic v jenech. Japonská měna se tak vůči dolaru dostala na nejslabší úroveň vůči dolaru za posledních devět měsíc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno