Jen během čtvrtého čtvrtletí USA přidalo o něco více než 8 gigawattů kapacity – což je nový čtvrtletní rekord. Abychom dali toto číslo do souvislosti, během celého roku 2015 bylo přidáno 7,5 gigawattů. Jeden gigawatt stačí k napájení zhruba 190 000 domů. USA mají v současnosti nainstalovanou celkovou solární kapacitu 97,2 GW, což je dost na napájení zhruba 17,7 milionu domácností. Kalifornie, Texas a Florida byly tři nejlepší státy s každoročním solárním přírůstkem už druhý rok po sobě. První pětku doplnily státy Virginie a Severní Karolína.

Po zpomalení ekonomiky ve druhém čtvrtletí, kdy pandemie zastavila mnohé pozemní operace, zájem o rezidenční solární zařízení v druhé polovině roku dosáhl rekordního objemu, který byl podpořený zájmem zákazníků o vylepšení domácností. Autoři zprávy se domnívají, že tato hybnost v druhé polovině roku pravděpodobně bude pokračovat i v roce 2021. Pokud jde o solární elektrárny, roční přírůstky kapacity vyskočily o 65 % oproti předchozímu roku.

Podle zprávy dvouletého prodloužení úvěru na současné úrovni povede k odhadu 17% nárůstu solárního nasazování v letech 2021 až 2025. V USA představovala solární energie 43 % veškeré nové generované kapacity výroby elektřiny přidané v roce 2020, což je její historicky největší podíl na nové kapacitě. Na mnoha místech je dnes solární energie nejlevnější formou nové energie.

Správa SEIA a Wooda Mackenzieho se poprvé zabývala i prognózami růstu do roku 2030, přičemž se předpokládá, že americký solární trh do konce desetiletí čtyřnásobně zvýší svou velikost ze současné úrovně. Očekává se, že se růst rozšíří na všechny trhy, protože zákazníci, veřejné služby, státy i korporace tlačí na dekarbonizaci rozvodné sítě. Prezident Joe Biden vyzval k vytvoření bezemisního energetického sektoru do roku 2035 jako součást svého infrastrukturního a klimatického balíčku v hodnotě 2 bilionů dolarů, který byl představen loni v červenci.