Základní úroková sazba zůstane i nadále v rozmezí 0 až 0,25 procenta a Fed s touto úrovní počítá i pro rok 2023. Zároveň Federální rezervní systém potvrdil, že bude pokračovat v nákupu vládních dluhopisů v objemu 80 miliard dolarů a dalších cenných papírů za 40 miliard dolarů měsíčně. Americká centrální banka sice uvedla, že hospodářství USA prokazuje známky oživení, ale dokud nebude pandemie plně pod kontrolou, není důvod měnověpolitické šrouby utahovat.

Federální rezervní systém rovněž vydal aktualizovanou makroekonomickou prognózu až do roku 2023. Pro letošní rok Fed předpovídá zvýšení výkonu ekonomiky o 6,5 procenta, což je lepší číslo, než s jakým počítal ještě loni v prosinci. Inflace má sice letos vystoupat nad 2procentní úroveň, příští a přespříští rok by se ovšem měla vrátit ke dvěma procentům. Míra nezaměstnanosti má letos dosáhnout 4,5 procenta a v příštích dvou letech mírně klesat.

Akcie na Wall Street na Powellovo vystoupení zareagovaly růstem. Index Dow Jones se přiblížil 33 tisícům bodů, S&P 500 pak hranici čtyř tisíc bodů.